Emekliye promosyon ne zaman verilecek? 2013 – 2014

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in emeklilerin promosyon ödemeleri için yakın zamanda bankalarla görüşme sağlanacağı açıklamasını yaptıktan sonra emeklilik promosyonu bekleyen 10 milyon kişinin gözü bankalara döndü.

Ülkemizde emekli sayısının 10 milyon kadar olduğu bilinen bir gerçek olmakla birlikte ödenecek promosyonların ne kadar süre içinde tamamlanacağı ise merak edilen diğer sorulardan biri oldu. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çeliik’in kısa bir süre içinde banka müdürlükleriyle yapacakları toplantıda uygun olan bankaların bu iş için seçileceğini belirtti. Promosyonlar için bankaların teklif vermeye başladığı bu günlerde net bir sonucun açıklanması beklenen sorular arasında yer alıyor. Henüz net bir tarih verilmemekle birlikte önümüzdeki aylarda emekliye promosyon verileceği tarihin net olarak açıklanması bekleniyor.

Promosyon ödeme detaylarında 2 yıl kadar sürecek olan bir ödemenin yapılması planlanıyor. Emekliye verilecek maaş kadar promosyon ödenmesi söz konusu olmakla birlikte emeklilerin ilk maaşlarında promosyonlarını da alabilecekler. Ayrıca verilen detaylar arasında emeklilerin bankalardan açacakları hesapları için herhangi bir hesap açma ödemesi alınmayacağı da emeklilere verilen müjdeler arasında yer alıyor.

EMEKLİ BANKASINDAKİ PARADAN GELİR ELDE EDECEK

Bankaların promosyon teklifleri arasında emeklilerin herhangi bir talimat vermesine gerek kalmadan, bankada duran paraları likit fonlarında değerlendirilerek emeklilerin parasına değer katılacağı da sunulan teklifler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Sigorta prim borçlarına af geliyor başlıklı makalemizde prim affı, sgk haber ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Aranan İlanlar: emekliye promosyon ne zaman verilecek, emekliye promosyon ne zaman verilecek 2014, yhs-fh_lsonsw, emeklilere promosyon ne zaman verilecek, promosyon emekliye ne zaman verilecek
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>